نیکلاس وب، طراحی سایت اختصاصی، سئو وب سایت

چگالی کلمات کلیدی چیست؟ چگونه محاسبه می شود؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟ چگونه محاسبه می شود؟

چگالی کلمات کلیدی یکی از معیارهایی است که در بهینه سازی موتور جستجو جهت بررسی اینکه صفحه موررد نظر راجع به چه چیزی است استفاده می شود. چگالی کلمات کلیدی یک صفحه، درصد کلمات کلیدی به باقی کلمات در یک صفحه وب تعریف می شود. در موتورهای جستجوی اولیه، چگالی کلمات کلیدی به عنوان مهمترین عامل جهت مشخص کردن رتبه یک صفحه استفاده می شد ولی در حال حاضر این معیار از اهمیت کمتری برخوردار است زیرا داشتن چگالی زیاد کلمات کلیدی باعث جریمه شدن توسط موتورهای جستجو مخصوصا گوگل خواهد شد و سایت به عنوان اسپمر معرفی می شود.

نحوه محاسبه چگالی عبارت کلیدی

فرمولی محاسبه چگالی عبارت کلیدی در یک صفحه جهت بهینه سازی موتور جستجوعبارت است از:

Nkr * Nwp / Tkn ) * 100)

Nkr: تعداد دفعات تکرار یک کلمه کلیدی

Nwp: تعداد کلمات در عبارت

Tkn: تعداد کل کلمات در صفحه مورد نظر

خروجی فرمول بالا چگالی عبارت کلیدی را مشخص می نماید. به عنوان مثال اگر یک عبارت از 3 کلمه کلیدی تشکیل شده باشد و این سه کلمه 4 دفعه تکرار شده باشد و مجموع کل کلمات 400 عدد باشد چگالی عبارت کلیدی برابر است با 3 درصد.

بهترین چگالی کلمات کلیدی

درصد بهینه برای چگالی کلمات کلیدی ما بین 1 تا 3 درصد در هر صفحه است . نکته ای که می بایست به آن توجه نمایید این است که چگالی کلمات کلیدی تنها یکی از معیارهایی است که موتورهای جستجو جهت مشخص نمودن جایگاه یک صفحه استفاده می نمایند.

محل قرار گیری کلمات کلیدی

هر چه کلمه یا عبارت کلیدی سایت شما به اوایل متن یک صفحه نزدیکتر باشد، مورد توجه بیشتر موتورهای جستجو قرار می گیرد. فرض کنید که یک صفحه وب دارید که دارای متنی با 1000 کاراکتر است، حال در صورتیکه بتوانید از تعداد بیشتری از کلمات کلیدی خود در 300 کاراکتر اولیه متن استفاده نمایید بسیار سودمند تر از این خواهد بود که در اواخر متن استفاده نمایید.

چگالی کلمه کلیدی با مثال چیست؟

چگالی کلمه کلیدی به شما می گوید که یک عبارت جستجو چند بار در متن نسبت به تعداد کل کلمات آن ظاهر می شود. به عنوان مثال: اگر یک کلمه کلیدی سه بار در یک متن 100 کلمه ای ظاهر شود، چگالی کلمه کلیدی 3٪ خواهد بود.

چگالی کلمه کلیدی خوب چیست؟

بهترین چگالی کلمات کلیدی چقدر است؟ در حالی که هیچ قانون سریعی برای تراکم کلمات کلیدی وجود ندارد، بسیاری از سئوکاران توصیه می‌کنند برای هر 100 کلمه تقریباً از 1 تا 3 کلمه کلیدی استفاده کنید. این عامل در حدود 1-3٪ تراکم کلمات کلیدی است

چگالی کلمات کلیدی چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین چگالی کلمه کلیدی یک صفحه وب، به سادگی تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی ذکر شده است را بر تعداد کل کلمات صفحه تقسیم کنید - شکل حاصل چگالی کلمه کلیدی آن صفحه است.

آیا چگالی کلمه کلیدی بالا بد است؟

هرچه چگالی یک عبارت کلیدی بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که کل صفحه در مورد آن موضوع باشد. ولی توجه به تراکم کلمات کلیدی برای سئو بسیار مهم است. و چگالی کلمات بالا ممکن است جریمه گوگل را در بر داشته باشد

برچسب ها :

سئو ,طراحی سایت ,برنامه نویسی ,کلمات کلیدی ,چگالی کلمات کلیدی ,

ارتباط سریع با نیکلاس وب

(مشاوره دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت اختصاصی، شبکه های اجتماعی)

تعرفه و هزینه سئو سایت